Saulainais baskāju draudzības skrējiens noslēdzies

Latvijas pirmais baskāju draudzības skrējiens māmiņu dienas rītā aizvadīts ļoti patīkamās noskaņās. Par to gādājusi gan daba, piedāvājot saulainu laiku ļoti patīkamā temperatūrā, gan vietējā flora, neaplaimojot skrējējus ar odu cīņas divīzijām, gan, protams, arī paši skrējēji, ierodoties uz pasākumu ar labu omu kabatā un sejā vēlmi izbaudīt organizatoru piedāvātās dabas takas.

Mums, organizatoriem, jau šķiet, ka pasākums noritējis patiešām ļoti veiksmīgi – viss ieplānotais tika pastāstīts, ierādīts un īstenots. Netika aizmirsts arī par bildēm un videomateriāliem, kuros tika iemūžināta šī vēsturiskā procesa norise. Lielu paldies jāsaka arī Agrim, kurš palīdzēja ar velosipēdu un citu mantu pieskatīšanu, kamēr tauta devās basajā jūdzē, kā arī paldies viņam par bildēšanu un filmēšanu starta/finiša rajonā.

Šis, kā zināms, bija vien pirmais šāda veida baskāju skrējiens Latvijā, bet noteikti ne pēdējais. Dalībnieku pēc finiša izteiktās vēlmes par šādu pasākumu atkārtošanu noteikti ņemsim vērā, organizējot šādus skrējienus arī turpmāk (tāpēc sekojiet līdzi šajā lapā esošajai informācijai).

Ko nu daudz vairs runāt vārdiem! Jau drīzumā publicēsim arī bildes no pasākuma, gan statiskas, gan kustīgas! Kamēr līdz pilnajam komplektam vēl jāpaciešas, lūk apetītes veicināšanai daži attēli..

Kopbilde pirms starta

Kopbilde pirms starta
Ivars un Andris ved pārējos pa meža takām

Ivars un Andris ved pārējos pa meža takām

Andrim seko Andrejs un tālāk arī meiteņu bariņš

Andrim seko Andrejs un tālāk arī meiteņu bariņš

Andrejs basās jūdzes vidusdaļā

Andrejs basās jūdzes vidusdaļā

Liene izņem līkumu

Liene izņem līkumu

Jekaterina iet līkumā kā virāžā

Jekaterina iet līkumā kā virāžā

Alīna plivinādamās noslēdz skrējēju rindu

Alīna plivinādamās noslēdz skrējēju rindu

Edgars, visu filmēdams, finišē kā pēdējais

Edgars, visu filmēdams, finišē kā pēdējais

Jā, un mums ir informācija, ka arī citās vietās Latvijā šodien daudzi skrējēji ir skrējuši savu individuālo vai mazākos bariņos kopīgoto baso jūdzi vai citu distanci. Tāpēc mēs priecātos, ja visi, kas ir šādi rīkojušies, atsūtītu mums bildes no sava pasākuma kopā ar nelielu pasākuma aprakstu (vai arī vismaz vienu no šīm abām lietām) uz e-pastu pabaso@mail.com nolūkā apkopot šos skrējienus un ievietot tos šajā lapā. Paldies par sadarbību un līdz citai tikšanās reizei klātienē vai domās! 🙂

P.S. Bet pasākuma klātienes dalībnieki komentāros drīkst dalīties savos iespaidos par pasākumu 😉

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība

Pulcējam dabīgās skriešanas piekritējus visā Latvijā

You may also like...

5 Responses

 1. Andris says:

  Kas lēni nāk tas labi nāk. Paldies par lieliski noorganizēto pasākumu. Izdevās gan skrējiens, gan diskusijas par un ap baskāju būšanām, gan sapazīšanās ar līdzigi domājošiem. Un pats galvenais- noslēguma 10km basais skrējiens kopā ar Doktora kungu.

 2. Zete says:

  Jā, bija diezgan jauki. Par spīti bažām, šodien ari nekas nesāp. 🙂

 3. minikin says:

  Man jau ļoti patika! Milzīgs palsied visiem, kas ieradās! 🙂 To noteikti vajadzētu atkārtot! 😉

 4. idzerve says:

  Gribējās jau vairāk, bet tā kā biju nedaudz palaidies slinkumā, jūdze kopā ar gabaliņu pa izcili abrazīvo asfaltu bija tieši laikā !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *