Pirmais Baltijas baso pēdu ultramaratons

Esam priecīgi pavēstīt, ka pirmo reizi Baltijā notiks baso pēdu ultramaratons gar Baltijas jūras krasta līniju no Mazirbes līdz Rojai. Aicinām apskriet Kolkas ragu un iesakām to darīt basām kājām, jo skrējēju vērtēšana notiks atsevišķi tiem, kas skries apavos, un tiem, kas skries basām pēdām. Krasts ir smilšains, bez akmeņiem, upes šajā posmā ir brienamas, un distance līdzjutējiem ērti pieejama, lai atbalstītu un uzmundrinātu.

Norises vieta: Mazirbe – Roja
Distances: 53 km, 32 km un 11 km
Laiks: 2013. gada 28. septembris

Pilns nolikums apskatāms šeit.

Ultramaratona organizatori: Adventure Tour Time un Latvijas Baskāju skriešanas biedrība.

Ar jautājumiem, neskaidrībām, ierosinājumiem, komentāriem esat laipni gaidīti lejā pie šī raksta vai arī pie attiecīgā VSK Noskrien sacensību kalendāra ieraksta.

P.S. Ja negribas ķēpāties ar pārskaitījumu un pieteikuma e-pasta sūtīšanu, iespējams arī pieteikties un uzreiz samaksāt dalības maksu Edgaram Rencim kādās sacensībās vai kā citādi klātienē.

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība

Pulcējam dabīgās skriešanas piekritējus visā Latvijā

12 Responses

 1. Pavel says:

  Edgar, vai Tev ir bijusi pieredze, skrejot pa smiltīm? Dzirdēju, ka berž pēdas daudz vairāk, nekā asfalts.

  • OreMan says:

   Man ir salīdzinoši neliela pieredze, katrā ziņā krietni mazāka kā pa asfaltu. Nezinu, vai berž vairāk, bet noteikti ir jāpiešaujas, kā pie visa, kas atšķirīgs. Plānoju paskriet kādus treniņus tagad gar piekrasti, lai pierastu.

 2. Imants says:

  Sveiki! Labprāt pamēģinātu 32km distanci nūjojot, jo skriet nevaru. Vai nūjotāji ar apautām kājām (kaut vai minimālisma apavos) var piedalīties?

  • OreMan says:

   Distanci var veikt ejot vai skrienot, ar nūjām vai bez, ar apaviem vai bez, galvenais ir iekļauties kontrollaikā.
   Lai paspētu līdz finiša laikam noiet visu distanci, iespējams, Jums varam ieteikt sākt kādu stundu ātrāk, kā ir oficiālais starts, tikai tad nevarēsim jūsu laiku iekļaut sacensību rezultātos. Katrā ziņā, ja pieteiksieties un noiesiet, finišā zupu dabūsiet 🙂

   • Imants says:

    Paldies par atbildi! Līdz 1.augustam (kamēr pa lēto 🙂 noteikti pieteikšos kopā ar kādu kompānijā. Mēs mēģināsim iekļauties kontrollaikā startējot kopā ar visiem, ja nebūs pavisam dziļa smilts jābrien. Žēl, ka neesmu mēģinājis basām kājām tik lielus gabalus iet, eksperimentus šoreiz neveiksim. Ar laiku varētu mēģināt arī baskājot!

 3. Sandra says:

  pa pludmales smiltīm (maigām, kā Liepājā) skriet ir sapnis pēdiņām, vispār nesalīdzināmi kā pa asvaltu.

 4. ilksy says:

  Ļoti ceru, ka, pasākumam tuvojoties, parādīsies vēl sīkāka informācija:
  1. Vai numuru varēs saņemt Rojā vai starta vietā, vai abās?
  2. Kaut arī Roja, Kolka, Mazirbe nav lielas, tomēr gribētos precīzāk (kartē?) kur tieši būs reģistrēšanās un starts (aizdomas, ka pārāk lieli labi pamanāmi ļaužu pūļi tur nepulcēsies :))
  3. Gribētos redzēt arī dalībnieku sarakstu. Tas vienlaikus būtu arī apstiprinājums par veiksmīgu reģistrēšanos (reģistrējoties nekādu atbildi nesaņēmu 🙁 )

 5. ivars says:

  Es neieteiktu skriet basām kājām; 1) smiltīs var gadīties zivju asaku fragmenti un sekas ir ilgstoši sāpīgas 2) uz pēdām vienkārši būs tulznas ( No personīgās pieredzes )

 6. Vierry says:

  Sveiciens visiem! Šo 7dien skrēju no Kolkas raga līdz Melnsilam basām kājām- bija fantastiski!!!

 1. August 12, 2013

  […] piedalīties pavisam vienkāršās kedās. Kas zin, varbūt sanāks labs gatavošanās treniņš Baskāju Ultrai, kura notiks mēnesi vēlāk – 28. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *