Mēģinām labot Ginesa pasaules rekordu!

Pirms nepilna mēneša, šā gada 24. janvārī, mūsu biedrības pārstāvis Edgars Rencis veica Ginesa pasaules rekorda labošanas mēģinājumu kategorijā „ātrākais 5km skrējiens basām kājām pa sniegu vai ledu”. Skrējiena veikšanai Daugavas stadions Rīgā mums laipni atļāva izmantot savus skrejceliņus, par ko sakām stadiona administrācijai lielum lielo paldies!

Iepriekšējais rekords, ko bija uzstādījis skrējējs no Vācijas, bija 23:42.16. Šis laiks Edgaram bija jāpārspēj, lai varētu pretendēt uz iekļūšanu Ginesa rekordu grāmatā. Tomēr ar labāku rezultātu vien nepietiktu, jo katra atsevišķa Ginesa rekorda uzstādīšana vai labošana prasa noteiktu nosacīju izpildi. Nosacījumu un prasību sarakstu saņēmām jau senāk, piesakot Ginesa rekordu tīmekļa vietnē savu vēlmi labot rekordu. Nosacījumi prasīja vismaz divu kompetentu liecinieku klātbūtni, vismaz divus laika ņēmējus, foto un video liecības, sertificētu trasi, kas būtu pilnībā nosegta ar sniegu vai ledu un vēl virkni nianšu.

Pateicoties draugu un paziņu atsaucībai un atbalstam, kā arī laika apstākļu labvēlībai, mums izdevās izpildīt visus vajadzīgos nosacījumus un prasības. Neskatoties uz aso ledu, kas atradās zem līdzenā, stadionu sedzošā sniega, Edgaram izdevās pārspēt iepriekšējo rekordu par vairāk nekā 2 minūtēm, finišējot ar rezultātu 21:28.48. Skrējiens noritēja veiksmīgi, bez apstāšanās un apsaldējumiem.

Šobrīd varam ar prieku pavēstīt, ka visi vajadzīgie dokumenti un pierādījumi ir apkopoti un iesniegti Ginesa rekordu komisijā izvērtēšanai, kas varētu ilgt līdz sešām nedēļām.

Biedrība saka vissirsnīgāko paldies visiem, kas palīdzēja šīs ieceres īstenošanā, it īpaši „Daugavas stadiona” administrācijai, lieciniekiem Laurim Lizbovskim, Dacei Linai un Agnesei Pastarei, laika ņēmējiem Kasparam Kursinskim un Sandim Krutovam, fotogrāfiem Jānim Andersonam un Aivaram Auniņam, operatoram Viesturam Freimanim, kā arī Tālim Paeglim par atbalstu.

 

Latvijas Baskāju skriešanas biedrība

Pulcējam dabīgās skriešanas piekritējus visā Latvijā

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *