Iepazīsimies tuvāk: divkārtējā BBPU uzvarētāja garajā distancē – Līva Medne!

Baltijas Baso pēdu ultramaratons var lepoties ar daudziem ikgadējiem dalībniekiem, kā arī atbalstītājiem, kas ir mums līdzās gadu no gada. Taču pērnā gada 53 km distances uzvarētāja Līva Medne ir ne vien ilggadēja baskāje-minimāliste, bet arī var lepoties ar diviem garās distances uzvarētājas tituliem pēc kārtas! Kāds ir Līvas pērno divu gadu noslēpums? Piedāvājam par to izlasīt nelielā intervijā.

Esi bieži redzama, skrienot basām pēdām vai minimālos apavos. Kāda bija Tava motivācija sākt?

Motivācija pamēģināt skriet basām radās pirms divām vasarām, kad kolēģīte izaicināja kopā izmēģināt Baltijas Baso pēdu ultramaratona trasi – pāris reizes basām izmēģināju skriet gar jūras malu vien mēnesi pirms pašām sacensībām. Bet absolūti pirmsākumi manai baskāju skriešanai meklējami bērnībā, kad 2 kilometru krosiņus skrējām kopā ar brāli pa lauku ceļiem. Tagad ko tādu manas pēdas droši vien neturētu…

Kādas bija Tavas sajūtas, pērn uzvarot 4. Baltijas Baso pēdu ultramaratonā?

Uzvara, protams, ir kaut kas īpašs (man kas tāds bieži negadās), bet fantastisko sajūtu buķeti rada visas komponentes kopā – gan draudzīgā organizētāju un brīvprātīgo komanda, gan atbalstītāju blice, gan, protams, skaistā trase gar jūras malu no starta līdz pat finiša līnijai.

Kā Tu gatavojies Baltijas Baso pēdu ultramaratonam? Vai apzināti gatavojies uzvarai?

Apzināti gribēju pārspēt iepriekšējā gada pašas uzrādīto rezultātu, tāpēc mazliet laicīgāk pavasarī uzsāku baskāju treniņus, lai pieradinātu pēdas: vismaz reizi nedēļā treniņos iekļāvu skrējienu gar jūru. Sagatavoties uzvarai jeb to paredzēt nav iespējams – uzvarēt jeb pārspēt parasti cenšos vien sevi pašu.

Pērn garo distanču uzvarētājiem veikals Sajust dāvināja VivoBarefoot apavus. Kādas sajūtas ir, skrienot šādos apavos?

Patīk, ka, skrienot šais apavos, sajūtas ir ļoti līdzīgas kā skrienot ar basām kājām. Ir daudzi segumi, kuros ar basām tomēr neuzdrošinos skriet, tad nu šie apavi ir lielisks risinājums. Daudzi paziņas jautājuši, vai šādos apavos skriet nav grūti, uz ko varu atbildēt, ka grūti man tagad ir skriet tikai “parastās” botās, kas neklasificējas kā minimālie apavi.

Kādi ir Tavi plāni šī gada Baltijas Baso pēdu ultramaratonā?

Tā kā nedēļu pirms BBPU starta gaidāmas 24h izklaides rogaininga takās, ceru, ka paspēšu atjaunoties, lai arī šogad veiktu BBPU garāko distanci, bet to tad izlemšu pāris dienas pirms starta. Par pasākuma izbaudīšanu gan nav ne mazāko šaubu jau tagad, gaidu šo notikumu jau kopš pērnā gada finiša! (:

Arī šogad mūs atbalsta mūsu ilggadējais draugs – veikals Sajust, kas jau atkal mūsu garo distanču uzvarētājus priecēs ar jauniem, foršiem minimālajiem apaviem no VivoBarefoot. Gribi apskatīt VivoBarefoot apavus? Ieskaties te: https://www.sajust.lv/vivobarefoot-adults

You may also like...

1 Response

  1. Kobalts says:

    Līva – malacis. Lepojamies!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *