Iepazīsimies tuvāk: pērnā gada BBPU uzvarētājs garajā distancē – Ainārs Kumpiņš!

Mūsu pērnā gada uzvarētāju Aināru Kumpiņu noteikti būsiet pamanījuši ne vienā vien sacensību skrējienā, veicot garas un izaicinošas distances. Tādēļ mums ir liels lepnums par to, ka Ainārs par vienām no gaidītākajām sacensībām sauc Baltijas Baso pēdu ultramaratonu. Piedāvājam Jums nelielu interviju ar Aināru par viņa skriešanas gaitām.

Esi bieži redzams, skrienot basām pēdām vai minimālos apavos. Kāda bija Tava motivācija sākt?

Uzsākot savas skriešanas gaitas, pieļāvu vairākas skrējēju-iesācēju lielākās kļūdas. Pirmā ir pārāk strauja kilometru audzēšana, nerēķinoties ar to, ka organisms vēl nav gatavs. Otra – nepievērsu pārāk lielu uzmanību savai skriešanas formai un solim, kādu lieku. Tās abas noveda pie nopietnām problēmām ar ceļiem, kas man ne tikai liedza vairāk nekā gadu skriet, bet kādu laiku vispār bija problēmas raiti pārvietoties. Baskāju apaviem mani daļēji pievērsa Edgars un Alīna, ar kuriem man ir kopīgi draugi, un daļēji citur salasītās gudrības. Tie piespieda mani nopietni piestrādāt pie savas formas, jo jebkāds ārējās amortizācijas trūkums lika daudz ātrāk un asāk izjust katru nepareizo soli. Tagad turpinu skriet minimālajos apavos gan tāpēc, ka patīk viegluma sajūta un kontakts ar pamatni zem kājām, gan arī pieraduma pēc. Taču atzīšos, ka pēdējā laikā pēc garākām ultrām pa cietu segumu reizēm mēdzu iedomāties par apaviem ar biezāku zoli un amortizāciju.

Kādas bija Tavas sajūtas, pērn uzvarot Baltijas Baso pēdu ultramaratonā?

Prieks, lepnums, patīkams satraukums un milzīgs atslābums. Pagājušajā gadā biju nospraudis sev mērķi tikt trijniekā. Tas, ka man Kolkā paziņoja, ka starp baskājiem esmu pirmajā vietā, deva pamatīgu motivācijas devu un neļāva atslābt līdz pat Rojai. Tam visam komplektā – šausmīgas sāpes. Nebiju pienācīgi sagatavojies skrējiena specifikai, un līdz ar to pēdas finišā bija diezgan šausmīgā stāvoklī. Joprojām līdz galam nesaprotu, kā man izdevās ne tikai izrauties, bet arī palikt priekšā visiem pārējiem baspēdotājiem.

Kā Tu gatavojies Baltijas Baso pēdu ultramaratonam? Vai apzināti gatavojies uzvarai?

Atzīšos, ka pagājušā gadā, ja neskaita pāris baspēdu koptreniņu apmeklējumus Mangaļsalā, skrējienam tik pat kā nemaz negatavojos. Šogad esmu kļuvis nedaudz gudrāks un savos treniņos pēdējos mēnešos regulāri iekļauju skrējienus ar basām pēdām. Turpinu apmeklēt arī baspēdu koptreniņus. Citu specifisku treniņu nav.

Pērn garo distanču uzvarētājiem veikals Sajust dāvināja VivoBarefoot apavus. Kādas sajūtas ir skrienot šādos apavos?

BBPU saņemtie VivoBarefoot apavi nav mana pirmā pieredze ar šo ražotāju, pirms tam ir bijuši arī citi modeļi. Ļoti patīk sajūta, uzvelkot šos apavus. Liekas, ka ir uzvilkta zeķe ar biezāku zoli. Nav sajūtas, ka kaut kas spiestu vai kāda “nepareiza” šuve berztu. Piedevām tiem ir salīdzinoši platāka pirkstu daļa, kas man kā platas pēdas īpašniekam šķiet ļoti patīkami, jo kāja jūtās brīvāka.

Ainārs Kolkā

Ainārs Kolkā

Kādi ir Tavi plāni šī gada Baltijas Baso pēdu ultramaratonā?

Pagājušā gada uzvara deva papildus ticību saviem spēkiem un motivāciju šogad pacensties vairāk. Šogad, protams, gribētos nosargāt savu titulu. Esmu piesardzīgi optimistisks par savu spēju atkārtoti uzvarēt. Dalībnieku sarakstā gan ir pāris vārdi, kas palīdz uzturēt spriedzi un neļauj teikt, ka noteikti ieskriešu pirmais. Un distancējoties no rezultātiem – gribu, protams, arī šogad izbaudīt šo pasākumu, kas man jau trešo gadu ir viens no gaidītākajiem gada skrējieniem. Unikālais formāts un maršruts tam rada nekur citur netveramu atmosfēru un sajūtas.

Arī šogad mūs atbalsta mūsu ilggadējais draugs – veikals Sajust, kas jau atkal mūsu garo distanču uzvarētājus priecēs ar jauniem, foršiem minimālajiem apaviem no VivoBarefoot. Gribi apskatīt VivoBarefoot apavus? Ieskaties te: https://www.sajust.lv/vivobarefoot-adults

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *